الماس آبی پردیس

خدمات مشاوره مهاجرتی، تحصیلی و اقامتی

اخبار مهاجرت به استرالیا

شرایط جدید ایالت وسترن استرالیا برای متقاضیان اسپانر ایالتی

وسترن استرالیا پیشنهادی در خصوص اسپانسر ایالتی برای متقاضیان ویزاهای درخواست ایالتی دائم (190) و موقت (489) دارد که به مهاجران اجازه می دهد تا در مناطق این ایالت زندگی کنند. برای کسب اسپانرشیپ وسترن استرالیا متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل 60 امتیاز اداره مهاجرت را کسب کنید. 5 امتیاز اسپانسر ایالتی ویزای 190 و 10 امتیاز ویزای 489 که در EOI شما آورده شده است، به طور خودکار در این امتیاز بندی گنجانده خواهد شد.
 • مدارک مناسبی در خصوص ارزیابی مهارت برای اقامت دائم در زمینه شغل درخواستی ارائه دهید.
 • شغل درخواستی باید در لیست مشاغل ارائه شده از سوی ایالت وسترن استرالیا موجود باشد.
 • باید حداقل مدرکی از زبان انگلیسی داشته باشید. داشتن آیلتس 6، هر مهارت حداق 6. اگر تخصص شما در لیست به عنوان مدیر و یا حرفه ای (Manager & Professional ) آورده شده است، شما حداقل آیلتس 7 را نیاز دارید.
 • سن شما باید کم تر از 50 سال باشد.
 • حداقل یک سال تجربه کاری در استرالیا و یا 3 سال در طی 10 سال اخیر در خارج از استرالیا که مرتبط با عنوان شغلی درخواستی باشد.

اگر تقاضای شما مثبت ارزیابی شود، اداره مهاجرت وسترن استرالیا شما را اسپانسر می کند و شما بصورت خودکار دعوتنامه ای را از طرف اداره مهاجرا استرالیا دریافت می کنید که به شما اعلام می کند درخواست ویزای خود را ثبت کنید.

متقاضیانی که درخواستشان مثبت ارزیابی شده، باید:

 • به مدت 2 سال از زمان رسیدن، در وسترن استرالیا کار و زندگی کنند.
 • منابع مالی کافی همراه داشته باشند (به مدت 3 ماه) تا نیاز های اولیه را پوشش دهند.

تاریخ درج خبر: 1393/01/16


رفع محدودیت های اداره مهاجرت استرالیا برای برخی از رشته-شغل های 16 گانه

از تاریخ 1 مارچ 2014 ، ایالت ها و قلمرو ها دیگر مجبور به رعایت سقف شغلی تعیین شده توسط اداره مهاجرت استرالیا برای ویزاهای 190 و 489 اسپانسر ایالتی نمی باشند.  با این حال برنامه ریزی ایالتی (سهمیه بندی) برای هر شغلی که در لیست فهرست مشاغل  درخواستی ایالت های استرالیا وجود داشته باشد، ادامه خواهد داشت.

همان طور که همچنان سطح بالایی از علاقمندی از طرف مهاجران متخصص در 6 گروه شغلی زیر وجود دارد ، بسیاری از این رشته ها دوباره در لیست فهرست مشاغل  درخواستی ایالت های استرالیا موجود می باشند. پیش از این اداره مهاجرت اسپانسر ایالتی  این رشته ها را محدود کرده بود.

 • 2331 مهندس مواد و مهندس شیمی
 • 2334 مهندس الکترونیک
 • 2339 دیگر رشته های مهندسی
 • 2611 تحلیل گر تجاری و سیستم آی.سی.تی
 • 2613 برنامه نویس نرم افزار و کاربردی
 • 2633 مهندس مخابرات

بهبود شرایط امتیاز بندی متقاضیان ایرانی برای دریافت اقامت استرالیا

 اخیرا سازمان مرجع برای ارزیابی مدارک تحصیلی خارج از استرالیا AEI-NOOSR  و پس از چند سال، مراکز آموزش عالی و دانشگاه های داخل ایران را مجددا ارزیابی نموده و با انتشار لیست به روز رسانی شده ارزیابی خود کمک زیادی به بسیاری از متقاضیان ایرانی نموده است. طبق جدول بروز رسانی شده توسط این سازمان دیگر شرط معدل برای دانشگاه های ایرانی ملاک عمل نمی باشد و دانشگاهها از مجموع سه دسته بندی به دو دسته بندی کلی کاهش یافته اند و این امر خود نشان از ارتقای سطح علمی دانشگاه های ایرانی در جامعه بین الملل دارد. از این رو بسیاری از مدارکی که پیشتر برابر با 10 امتیاز بودند طبق لیست جدید می توانند تا 15 امتیاز مدرک تحصیلی را دریافت نمایند.

 در صورتی که تمایل دارید از شرایط مدرک تحصیلی خود بر اساس ارزیابی جدید انجمن  AEI-NOOSR  ملع شوید لطفا با ما تماس حاصل نمایید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید.

منبع خبر

تاریخ بروز رسانی: 1392/11/26


بازگشت پناهجویان غیر قانونی ایرانی از استرالیا به کشور

بنا بر گزارش اداره مهاجرت استرالیا DIBP، یک گروه 28 نفره از پناهجویان ایرانی که به جزیره مانوس و نائورو منتقل شده بودند، ماه گذشته به درخواست خود و به صورت داوطلبانه به تهران بازگشتند. بنا بر تایید اداره مهاجرت استرالیا، پناهجویان ایرانی ترجیح دادند تا به ایران باز گردانده شوند تا اینکه در جزیره پاپوا گینه نو و یا دیگر جزایر بمانند.

سخنگوی اداره مهاجرت استرالیا اذعان داشت پناهجویان ایرانی که از 19 جولای 2013 به بعد از طرق غیر قانونی خود را به خاک استرالیا رسانده بودند به این باور رسیده اند که به هیچ وجه در خاک استرالیا اسکان داده نخواهند شد. به همین ترتیب استرالیا گروه های بیشتری از پناهجویانی که از راه آبی به صورت غیر قانونی خود را به استرالیا رسیده اند را به جزایر مانوس و نائورو خواهد فرستاد. ایشان همچنین اعلام کردند که انتظار دارند گروه های بیشتری از این پناهجویان به صورت داوطلابانه درخواست بازگشت به کشور خود را داشته باشند. در این راستا، کسانی که به صورت داوطلبانه به کشور خود بازگردند، تحت پوشش حمایت های سازمان مهاجرت جهانی IOM قرار خواهند گرفت.

منبع خبر

تاریخ بروز رسانی: 1392/7/1


لیست تخصص ­های 2013 استرالیا اعلام شد

طبق آخرین اخبار اداره مهاجرت استرالیا در لیست تخصص های مورد نظر این اداره، تغیراتی اعمال شده است. بر این اساس، 2 لیست SOL و CSOL به ترتیب زیر تغییر کرده اند:

لیست SOL:

از لیست اول استرالیا عناوین زیر حذف شدند و متقاضیان این گروه دیگر قادر نخواهند بود بدون داشتن اسپانسر درخواست ارائه دهند. تخصص های حذف شده عبارتند از:

ANZSCO Code

Occupation

251511

Hospital Pharmacist

251513

Retail Pharmacist

323111

Aircraft Maintenance Engineer (Avionics)

323112

Aircraft Maintenance Engineer (Mechanical)

323113

Aircraft Maintenance Engineer (Structures)

لازم به ذکر است که 5 عنوان فوق تنها از لیست SOL حذف شده اند و مادامی که متاضیان گروه های فوق بتوانند از  کشور استرالیا اسپانسر اخذ کنند، قادر خواهند بود فایل اقامتی خود را ارسال نمایند. به عبارتی دیگر، متقاضیان گروه های فوق از ابتدای جولای 2013 دیگر نمی توانند به صورت مستقل و بدون اسپانسر درخواست اقامت کنند.

لیست CSOL

همچنین اداره مهاجرت استرالیا لیست CSOL را نیز تغیر داده است و مشاغلی را اضافه و برخی را نیز از این لیست حذف کرده است. لیست CSOL عناوینی را در بر می گیرد که متقاضی آن الزاما باید اسپانسر داشته باشند. بر این اساس مشاغل زیر به لیست CSOL اضافه شده است:

ANZSCO Code

Occupation

133612

Procurement Manager

251112

Nutritionist

271214

Intellectual Property Lawyer

272414

Archaeologist

311415

Hydrographer

361115

Kennel Hand

همچنین تک عنوان زیر نیز از این لیست حذف شده است:

ANZSCO Code

Occupation

234512

Anatomist or Physiologist

تاریخ به روز رسانی: 10/4/1392

 

رسیدگی به درخواست متقاضیان ویزا­های اسپانسری 475، 487، 176 و 886 پیشین

طبق اعلام اداره مهاجرت استرالیا، رسیدگی به پرونده های ویزاهای اسپانسری 475، 487، 176 و 886 پیشین که قبل از معرفی SkillSelect به اداره مهاجرت استرالیا تحویل شده بود به زودی آغاز خواهد گردید و نسبت به آنها تصمیم گیری نهایی خواهد شد. به این منظور لازم است که متقاضیان نسبت به ارسال تاییدیه اسپانسری خود که از ایالات مربوطه دریافت کرده بودند، به اداره مهاجرت اقدام کنند. همچنین متقاضیانی که اسپانسری ایالتی تایید شده ندارند باید تا 31 مارس 2013 منتظر بمانند و بعد از آن نسبت به استعلام وضعیت پرونده خود از اداره مهاجرت اقدام نمایند چراکه تا قبل از آن تاریخ هیچگونه رسیدگی نسبت به این پرونده ها انجام نخواهد شد.

تاریخ بروز رسانی: 1391/11/18


جزئیات جدیدترین دور از دعوتنامه های اداره مهاجرت استرالیا

طبق اعلامیه اداره مهاجرت استرالیا، گزارش جدیدترین دور دعوتنامه های صادره برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا در ابتدای نوامبر 2012 مشخص شد. بر اساس این گزارش در جدیدترین دور به نسبت اولین دور دعوتنامه ها در آگوست 2012 حدود 1400 مورد افزایش دعوتنامه وجود داشته، به طوری که این تعداد به مجموع 1500 دعوتنامه رسیده است که در دو گروه ۱۸۹ و ۴۸۹ ویزاهای اقامتی استرالیا قرار می گیرند. این گزارش افرادی که از طرف یکی از ایالت های استرالیا اسپانسر ایالتی دریافت کرده بودند را  در بر نمی گیرد چرا که به نقل از اداره مهاجرت استرالیا این افراد خارج از نوبت مشمول دریافت دعوتنامه می شود.

برای ارزیابی شرایط خود و اطلاع از آخرین قوانین می توانید با گروه مهاجرتی الماس آبی پردیس تماس حاصل نمایید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید.

تاریخ درج خبر 1391/8/20


دورنمای ۱۰ ساله برنامه مهاجرتی استرالیا

دولت استرالیا پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۱۶ به تعداد ۸۹۰۰۰ نیروی متخصص در زمینه صنایع نفت و گاز و معادن  که عمدتا در استرالیای غربی واقع شده و به چین صادر می شود نیاز خواهد داشت. همچنینی پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۱۴ کمبود  حدود ۴۹۰۰۰ نفر نیروی متخصص در صنایع ساختمانی و عمرانی  و جود خواهد داشت. همچنین طبق گزارشات مستند و معتبر دیگری استرالیا تا سال ۲۰۲۵ به تعداد ۱۱۰۰۰۰ پرستار و۲۷۰۰  دکتر نیاز خواهد داشت.

گزارشات و پیش بینی های فوق بیانگر این موضوع است که استرالیا به شدت به نیروی کار متخصص نیاز مند است و اصلاح روش های مهاجرتی هدفی جز جذب نیروی متخصص تر نبوده است. از این رو استرالیا قصد دارد تا نیروی کار ماهر خود را از انگلستان و اروپا تامین کند و به دلیل کمبود تخصص در استرالیا بیش از ۷۰ درصد از شرکت های استرالیایی تمایل به استخدام نیروی متخصص و کارشناس خارجی دارند.

به همین دلیل نیز دولت استرالیا تصمیم به افزایش تعداد ویزاهای اقامت دائم به میزان ۵۰۰۰ مورد در سال ۱۳-۲۰۱۲ گرفت که با این تصمیم تعداد ویزاهای سال جدید به حدود ۱۹۰۰۰۰ فرصت مهاجرتی رسید.

منبع خبر

تاریخ درج خبر  ۱۳۹۱/۵/۲۴


حداکثر سقف مشاغل مورد نیاز استرالیا

سقف مشاغل مورد نیاز استرالیابرای برنامه مهاجرتی سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ اعلام شد 

بنا بر این گزارش هر زمانی که تعداد متقاضیان رشته های مورد نظر به حد نصاب برسند دیگر دعوتنامه ای برای متقاضیان آن رشته صادر نخواهد شد. از این رو لازم است که متقاضیانی که قصد اقدام دارند هر چه سریعتر نسبت به تکمیل مدارک و احراز شرایط خود بر طبق برنامه امتیاز بندی استرالیا اقدام کنند.

لیست مشاغل و ظرفیت مجاز هر شغل را می توانید از اینجا دریافت کنید.


گزارش آماری اداره مهاجرت استرالیا – سال ۱۲-۲۰۱۱

طبق آخرین گزارش اداره مهاجرت استرالیا در خصوص آمار مربوط به برنامه مهاجرتی سال ۱۲-۲۰۱۱ بیشترین سهم مهاجرت متعلق به سه کشور هند چین و انگلستان بوده است که از میان آنها هند در صدر قرارد دارد.

همچنین از میان انواع روش های مهاجرتی بیشترین مقدار متعلق به گروه مهاجرتی تخصص بوده است با ۶۸ درصد از مجموع کل که از این مقدار حدود ۳۷ درصد به متخصصانی تعلق یافت که تحت حمایت کارفرما بوده اند. یعنی بیش از نیمی از متخصصان ورودی به استرالیا مستقیما وارد بازار کار شدند.

علاوه بر این در برنامه مهاجرتی ۱۲-۲۰۱۱ رشد قابل توجهی در حمایت های ایالتی و منطقه استرالیا مشاهده می شود به طوری که تعداد مهاجرانی که از طریق حمایت دولتی و منطقه ای استرالیا موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شدند  حدود ۵.۱ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

به همین ترتیب از میان متخصصان اقامت دائم استرالیا عناوین  شغلی زیر بیشترین تعداد را به خود اختصاص داد که این عناوین به ترتیب عبارتند از:

حسابدار

آشپز

برنامه نویس کامپیوتری

 مهندسی نرم افزار

متقاضیان محترم برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات گزارش مذکور می توانند با گروه مهاجرتی الماس آبی پردیس تماس حاصل نمایند و یا در صورت تمایل با استفاده از لینک گزارش متن کامل آن را دریافت کنند.

لینک گزارش

تاریخ درج خبر  ۳۱/۴/۱۳۹۱


اولویت بندی جدید ویزاهای استرالیا

بر اساس اولویت بندی جدید وزیر مهاجرت استرالیا برای انواع تقاضانامه­ ها،  ترتیبات جدید رسیدگی به پرونده های مهاجرتی مشخص شد. به نقل از اداره مهاجرت استرالیا از این پس اولویت رسیدگی به پرونده های درخواست ویزا به شرح زیر می باشد:

 1. ویزاهای تحت حمایت منطقه ای

 2. ویزاهای تحت حمایت کارفرما

 3. ویزاهای تحت حمایت ایالتی

 4. ویزاهای مشاغل لیست SOL مستقل (این گروه شامل ویزاهای تخصص تحت حمایت خانوادگی نیز می شود)

 5. دیگر ویزاها

به این ترتیب متقاضیانی که از طریق SkillSelect درخواست ویزاهای 186، 187، 188، 189، 190 و یا 489  خود را ثبت می ­کنند در صدر اولویت گروه مربوطه قرار خواهند گرفت. تعیین این اولویت بنا بر نیاز بازار اقتصادی و بازار کار استرالیا خواد بود تا از کارآمد بودن و هدفمندی سیستم جدید مهاجرتی اطمینان کامل حاصل شود. این اولویت بندی در هر زمان و بر اساس شرایط اقتصادی استرالیا ممکن است تغیر کند ولی این موضوع به هیچ وجه معیار معیین شده ویزاها را تغیر نخواهد داد.

لينك خبر

تاريخ درج خبر: 14/4/1391


ليست مشاغل تحت حمايت (CSOL) استراليا اعلام شد

اداره مهاجرت استراليا ليست يكپارچه مشاغل تحت حمايت را كه تحت حمايت انواع برنامه هاي مهاجرتي قرار مي­گيرد را معرفي كرد. به اين ترتيب مشاغل ليست (CSOL) كه بالغ بر 600 عنوان شغل مي باشد در راستاي برنامه­هاي مهاجرتي حمايت ايالتي، حمايت كارفرما و گروه 457 مي باشد.

ليست CSOL

براي دريافت اطلاعات بيشتر با دفتر الماس آبي پرديس تماس بگيريد.

تاربخ درج خبر: 12/4/1391


هجوم چندبرابر متقاضیان اقامت دائم به استرالیا

در پی تعطیلی موقت برنامه های مهاجرتی نیروی متخصص و سرمایه گذاری فدرال کانادا که در تاریخ 28 ژوئن 2012 اعلام شد، پیش بینی می شود که متقاضیان واجد شرایط مهاجرتی این کشور نیز به جمع متقاضیان برنامه مهاجرتی استرالیا بپیوندند. در این صورت امکان افزایش متقاضیان انواع گروه های ویزای استرالیا وجود خواهد داشت و این امر موجب رقابتی شدن هر چه بیشتر ویزاهای استرالیا می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر الماس آبی پردیس تماس بگیرید.

تاريخ درج خبر: 8/4/1391


تغیرات ویزاهای سرمایه­ گذاری استرالیا

طبق اطلاعیه های پیشین اداره مهاجرت استرالیا، از ابتدای جولای 2012 تغیرات اساسی و زیربنایی در انواع ویزاهای سرمایه­ گذاری و تجاری رخ خواهد داد. مهمترین بخش این تغیرات کاهش انواع مختلف ویزاهای سردرگم­ کننده و متنوع به چند گروه ویزای خلاصه­ تر و مشخص­ تر می­ باشد.

دومین تغیر مهم عبارت است از امتیازی شدن این نوع از ویزا. به عبارتی ویزاهای سرمایه­ گذاری و تجاری نیز همچون ویزای تخصص Skilled Worker بر اساس امتیازاتی خواهد بود که به متقاضی تعلق می گیرد. برخی از مواردی که در گروه ویزای سرمایه­ گذاری و تجاری به آنها امتیاز تعلق خواهد گرفت عبارتند از سن، سطح زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی، تجارب سرمایه گذاری و تجاری، سرمایه تجاری و شخصی، گردش مالی تجاری، و نوآوری در تجارت (که شامل اختراعت، طرح های ثبت شده، علامت تجاری ثبت شده، قراردادهای تجاری، فعالیت در زمینه صادرات کالا و محصولات، تجارت های زود بازده با رشد سریع، دریافت تسهیلات خاص می باشد).

همچنین طرح های توجیهی که برای برخی از ایالات استرالیا دارای امتیازات و منافع خاص باشد نیز مشمول امتیاز خاصی خواهد بود که بنا به صلاحدید مراجع ذیربط به آن تعلق خواهد گرفت.

به زودی اطلاعات تکمیلی در خصوص برنامه مهاجرتی استرالیا در زمینه تجارت و سرمایه­ گذاری ارائه خواهد شد.

 در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر الماس آبی پردیس تماس بگیرید.


کاهش حد نصاب امتیاز نیروی متخصص از 65 به 60

اداره مهاجرت استرالیا اعلام کر د "متقاضیان ویزای استرالیا که طبق سیستم جدید از طریق ارسال EOI اقدام خواهند کرد به حداقل 60 امتیاز نیاز خواهند داشت". بر این اساس طیف گسترده تری از متقاضیان قادر خواهند بود درخواست خود را به اداره مربوطه ارسال کنند تا پرونده آنها برای دعوت به اداره مهاجرت بررسی شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر الماس آبی پردیس تماس بگیرید.

لینک اصلی خبر

تاریخ درج خبر  27/3/1391


لیست جدید مشاغل استرالیا اعلام شد:

طبق لیست اعلامی جدید که در تاریخ ۲۴/۳/۱۳۹۱ از طرف اداره مهاجرت استرالیا اعلام شد ۴ عنوان از مشاغل قبلی از لیست حذف شده و بجای آن ۴ عنوان شغلی جدید به آنها اضافه شده است:

مشاغل حذف شده:

کارشناس علوم شیمی

۲۳۴۲۱۱

بنا

۳۳۱۱۱۱

کاشی کار

۳۳۳۴۱۱

شنوایی شناس

۲۵۲۷۱۱

مشاغل اضافه شده:

مدیر تولید (شاخه معدن)

۱۳۳۵۱۳

مهندس متالورژی

۲۳۴۹۱۲

مهندس شبکه و سیستم های کامپیوتری

۲۵۱۴۱۱

اپتومتریست

۲۶۳۱۱۱

اطلاعات تکمیلی در باره اصلاحات دیگر احتمالی به زودی از طرف اداره مهاجرت استرالیا اعلام خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر الماس آبی پردیس تماس بگیرید و یا به زودی به همین صفحه مجددا رجوع کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر الماس آبی پردیس تماس بگیرید.

لیست کامل مشاغل سال ۲۰۱۲ اداره مهاجرت استرالیا  (در صورت باز نشدن لینک خبر، آن را  SAVE AS نمایید)

تاریخ درج خبر 24/3/1391


خلاصه ای از گزارش اداره مهاجرت استرالیا

جریان جمعیتی استرالیا در سال 11-2010
امروزه جمعیت مهاجرین استرالیا راهی است برای پاسخگویی به مشکل جمعیت سالخورده استرالیا که این امر از طریق مشارکت نیروی کار، افزایش تولید و رشد اقتصادی محقق می شود. بنا بر این گزارش، اعلام شده است که بیش از نیمی از جمعیت استرالیا خود در خارج از استرالیا به دنیا آمده اند و یا فرزند یک مهاجر هستند.
طبق آمار سرشماری سال 11-2010، برنامه مهاجرتی استرالیا برای تعداد 168685 نفر ویزا صادر کرده است که از این تعداد حدود 113725 نفر از طریق تخصص و 54543 نفر از طریق انواع ویزاهای خانوادگی وارد استرالیا شده اند. این موضوع خود حاکی از نیاز مبرم استرالیا به نیروی کار متخصص و از طرف دیگر توجه خاص دولت این کشور به کانون خانوادگی برای همبستگی اعضای خانواده ای می باشد که به دلیل مهاجرت یکی از اعضا از هم دور شده اند.

مقصد مهاجران استرالیا کجاست؟
تقریبا سه چهارم از مهاجران استرالیایی که موفق به دریافت اجازه اقامت دائم در استرالیا می شوند (که این تعداد در سال 11-2010 برابر با 213409 نفر بوده است) در ایالات نیو سات ویلز، ویکتوریا و کویینزلند ساکن شده اند که این امر حاکی از پر طرفدار بودن این سه ایالت می باشد. با این حال ایالت وسترن استرالیا بیشترین ظرفیت جذب مهاجران را از خود نشان داده است.

وضعیت اشتغال مهاجران در استرالیا
آمار های اقتصادی استرالیا نشان داده است که مهاجران ورودی به استرالیا در سال اول اقامت خود حدود 1.6 میلیارد دلار، و طی 10 سال اول زندگی خود حدود 15.4 میلیارد دلار برای استرالیا منفعت داشته اند. همچنین مهاجرانی که اجازه اقامت در استرالیا را دریافت کرده اند از سال 2008 تا به امروز کمترین مقدار بیکاری را در بین کشورها داشته اند. به همین ترتیب برنامه های مهاجرتی اخیر در زمینه نیروی متخصص و خانوادگی پیش بینی می شود که نتایج بهتری نیز به بار خواهد داشت. طبق همین آمار، گزارش شده است که نرخ مشارکت نیروی مهاجر متخصص و همراه در بازار کار استرالیا طی 12 ماه اول پس از ورودشان به ترتیب 96.5 و 74.4 درصد بوده است. این اطلاعات به خوبی نشان می دهد خانواده هایی که در آن هر دو زوج از دانش و تجربه کاری کافی برخوردار هستند به شغل مورد نظر خود در مدت زمان کوتاهی در سال اول دست پیدا می کنند.
از طرفی آمار نیروی کاری تحت حمایت کارفرما نشان داده است که تنها 5 درصد از مهاجران این گروه ویزا بیکار مانده اند و درصد مشارکت مهاجران این گروه از ویزا حدود 99.1 درصد بوده است. این موضوع دلیلی دیگر است بر برنامه پیش روی اداره مهاجرت استرالیا که قرار است از ابتدای جولای 2012 اجرا شود.

حق شهروندی مهاجران
 استرالیا قصد ندارد که نیروی متخصص مهاجری که پس از ورود به استرالیا با این سرعت جذب بازار کار می شود را از دست بدهد، چراکه رشد اقتصادی این کشور در گرو تلاش همین نیروی متخصص است. از این رو با آمار حدود 8 شهروند از 10 مهاجر، آمار شهروندی مهاجران استرالیایی بیشترین درصد را در بین کشورهای مهاجر پذیر از خود نشان داده است و در سال 11-2010 حدود 95284 نفر به حق شهروندی خود دست یافتند.
لینک گزارش

برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر الماس آبی پردیس تماس بگیرید.


چارچوب کلی تغیرات آتی اداره مهاجرت استرالیا

دولت استرالیا، پیرو اصلاحات برنامه مهاجرتی که در فوریه ۲۰۱۰ اعلام کرده بود، مرحله بعدی تغیرات برنامه مهاجرتی متخصصین را اعلام کرده است. البته این تغیرات تنها در حد معرفی و راهنمایی بوده و تغیرات و شرایط نهایی به زودی اعلام خواهد شد. طبق این برنامه، که قرار است از ابتدای جولای ۲۰۱۲ (۱۰ تیر ۱۳۹۱) اعمال شود، 6 گروه از ویزاهای امتیاز- محور متخصصین استرالیا ادغام خواهند شد و به 3 گروه تبدیل می شوند.

تغیرات گروهای ویزاهای امتیاز- محور بدون حمایت کارفرما

اولین نکته این است که در برنامه جدید مهاجرتی استرالیا، برای برخی از گروههای ویزا دیگر تفاوتی بین متقاضیان داخل و خارج از استرالیا وجود نخواهد داشت. به این ترتیب ویزاهای پیشین به ترتیب زیر ادغام و جایگزین می شوند.

این گروه ویزا مناسب کسانی است که قصد دارند از طریق اسپانسر و حمایت منطقه ای و یا بستگان اقدام به اخذ ویزا نمایند. این نوع از ویزا موقت ۴ ساله می باشد که شخص مشمول این ویزا موظف است در منطقه مشخص شده ساکن شود.

لازم به ذکر است که گروه ۴۷۶ (در ایران ویژه فارغ التحصیلان دانشگاههای تهران و امیر کبیر) هیچ تغیری نخواهد داشت. نکته دوم این است که متقاضی برای ارسال پرونده به اداره مهاجرت نیازمند دعوتنامه از اداره مربوطه می باشد. برای این کارمتقاضی باید درخواست خود را به عنوان EOI ارائه دهد. این تقاضا نامه هیچ هزینه ای در بر ندارد و برای مدت 2 سال در پایگاه داده های اداره مهاجرت باقی می ماند که طی این 2 سال هر زمانی که اداره ماجرت استرالیا مقتضی بداند برای شخص متقاضی دعوتنامه را ارسال می کند. متقاضی نیز موظف است به فاصله ۶۰ روز از تاریخ دعوتنامه نسبت به تکمیل مدارک و ارسال پرونده خود به اداره مهاجرت استرالیا اقدام کند. به تبع آن، از ابتدای جولای ۲۰۱۲ متقاضیان جدید گروههای ۱۷۵، ۱۷۶ و ۴۷۵ نمی توانند طبق سیستم پیشین درخواست ویزای خود را ارائه دهند و باید حتما از طریق ارسال EOI اقدام کنند. نکته قابل توجه برای گروه 190 این است که می توانند درخواست EOI را هم قبل ویا بعد از دریافت حمایت ایالتی خود ارسال کنند. مزیت اصلاحات جدید این است که دولت های ایالتی استرالیا می توانند از طریق درخواست EIO متقاضیان مستعد و واجد شرایط را برای حمایت ایالتی معرفی کنند. همچنین این سامانه به کارفرمایان واجد شرایط استرالیا اجازه می دهد که متخصصانی که برای سمت های مورد نظرشان مناسب هستند را انتخاب و برای مراحل بعدی بررسی تقاضای ویزای آنها به اداره مهاجرت استرالیا معرفی کنند. به عبارت دیگر، بخش اداره مهاجرت استرالیا جلوه رقابتی بیشتری به خود گرفته است. این اقدام یک جنبه مثبت و یک جنبه منفی برای متقاضیان دارد. جنبه مثبت این است که احتمالا از زمانی که متقاضی پرونده را به اداره مهاجرت ارسال می کند تا زمان صدور ویزا زمان کمتری می گیرد، و جنبه منفی این است که باید منتظر دعوتنامه ماند و متقاضیانی زودتر دعوتنانمه دریافت می کنند که احتمالا رزومه قویتر و سوابق و توانایی زبان انگلیسی بهتری داشته باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با دفتر الماس آبی پردیس تماس بگیرید .

شما اینجا هستید: صقحه اصلی اخبار مهاجرت به استرالیا اخبار اداره مهاجرت استرالیا